Dietetyk Praca

Gabinet pod znaną marką

 
Cechy oprogramowania

Analiza różnych programów komputerowych obecnych na rynku bardzo szybko pozwoliła ustalić w jakim kierunku powinno zmierzać budowanie właściwego oprogramowania dla dietetyków, aby zjednać sobie szerokie grono jego entuzjastów. Dlatego od samego początku sieć postawiła na rozwój informatyczny, stawiając sobie następujące cele w projektowaniu narzędzi:

  • program powinien maksymalnie skracać czas pracy dietetyka, pozwalać budować bardzo zindywidualizowane i złożone programy dietetyczne przy minimalnym nakładzie pracy
  • czas przebywania w programie dla ustalenia bardzo obszernego programu dietetycznego, z uwzględnieniem złożonych opisów, analiz, przygotowywaniem szczegółowych jadłospisów nie powinien przekraczać kilkunastu minut dla jednego klienta
  • program powinien sam precyzować, stawiać i rozwiązywać cele terapeutyczne
  • opracowanie programu musi charakteryzować się bardzo atrakcyjną oprawą graficzną
  • układanie jadłospisów powinno być tylko jedną z wielu możliwości programu
  • program powinien umożliwiać wymianę doświadczeń zawodowych między dietetykami
  • program powinien umożliwiać projektowanie dodatkowych działań marketingowych służących promocji poradni
  • inne

Jest oczywiste, że stworzenie takiego "programu" było ogromnym wyzwaniem, wymagającym wielkiego doświadczenia w zakresie informatyki, dietetyki, znajomości problemów z obsługą pacjentów, itd.

 

Dlatego realizacja tego projektu trwała około 3 lat zanim pojawiły się pierwsze poradnie. Dzisiaj, nie można tego nazwać już programem komputerowym, gdyż jest to obecnie bardzo zaawansowana platforma informatyczna, gdzie dietetyka jest tylko jednym z podrozdziałów całego systemu. To jednoznacznie pozwoliło odciąć się od jakichkolwiek porównań do innych programów komputerowych obecnych na rynku i stworzyć projekt informatyczny którego stopień zaawansowania nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek narzędziem do układania diet.

 

Dzięki temu sieć placówek może się dzisiaj wyróżniać nie tylko najbardziej wyspecjalizowanymi narzędziami pracy, ale także tworzyć własne, autorskie i niepowtarzalne materiały, których nie spotka się w żadnym innym gabinecie dietetycznym.

 

Obecny system informatyczny mimo ogromnego sukcesu i tego, że wciąż o przysłowiowe "lata świetlne" wyprzedza inne tego typu narzędzia na rynku, powoli przechodzi na zasłużoną emeryturę. Już wkrótce zastąpi go zupełnie nowa platforma informatyczna, która całkowicie zrewolucjonizuje obsługę poradni dietetycznych. Prace nad tym projektem trwają nieprzerwanie już od 3 lat, a jego premiera jest przewidziana na rok 2015.

Copyrights ©2024: DietetykPraca.pl