Dietetyk Praca

Blog

Studia dietetyczne dla osób w wieku średnim
21 maja, 2019

Studia dietetyczne dla osób w wieku średnim

Wiele osób wkraczających w wiek średni ma już dość dotychczasowej, nudnej, stresującej pracy i myśli o zmianie planów zawodowych. Kuszącą alternatywą może być więc otwarcie czegoś "swojego", czegoś co wiązało by się z dotychczasowymi zainteresowaniami, pasją i modą. A może dietetyka? Tylko czy nie jest już na to za późno?

Możemy zapewnić, że nie! Osoby, które rozpoczynają karierę w zawodzie dietetyka w nieco późniejszym wieku bardzo często odnoszą dużo większe sukcesy zawodowe niż osoby młode, tuż po studiach. Tak więc w tym zawodzie wiek nie tylko nie jest żadną barierą, ale bardzo często dodatkowym atutem. Kończąc szkołę średnią, tylko niewiele osób jest pewna trafności wyboru swojego kierunku studiów i tego, że będzie on doskonałym przygotowaniem do ich przyszłego zawodu. Jest oczywiste, że młody wyczynowy sportowiec może być pewny wyboru AWF-u czy utalentowany muzyk Akademii Muzycznej. Ale czy kilkunastoletnia osoba, może mieć pewność, że dietetyka jest tym co pragnie robić w życiu i że jest to zawód do którego ma rzeczywiście predyspozycje? Nic więc dziwnego, że wybór studiów dietetyki w młodym wieku może być obarczony pewnym ryzykiem.

Tego typu wątpliwości będą zdecydowanie mniejsze w przypadku osób, które decydują się na podjęcie tego kierunku kształcenia w późniejszym wieku. Stabilizacja rodzinna, pewność swoich predyspozycji osobowościowych, większa odpowiedzialność, doświadczenie życiowe, bardziej ugruntowane zainteresowania powodują, że podjęcie kształcenia w kierunku dietetyki częściej kończy się sukcesem zawodowym.

Większość pacjentów korzystających z usług dietetyka to osoby w wieku średnim, które powoli zaczynają się borykać z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi lub wagowymi, a także zwracają większą uwagę na zdrowy sposób odżywiania. Dlatego chętniej korzystają z usług dietetyka w podobnym wieku, gdyż w ich oczach wzbudza on większe zaufanie. Dlatego można powiedzieć, że kształcenie w kierunku dietetyki nie ma żadnej bariery wiekowej, a wręcz przeciwnie – wraz z upływem wieku mamy rosnącą szansę na sukces.

Warto przeczytać na ten temat również:

Dietetycy z przeszłością

Jak zacząć w późniejszym wieku? 

 

Kategoria: Artykuł
Twój komentarz

Copyrights ©2024: DietetykPraca.pl