Dietetyk Praca

Blog

Usługi dietetyczne w klubie fitness
04 stycznia, 2019

Usługi dietetyczne w klubie fitness

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie, by liczący się na rynku klub fitness nie posiadał w swojej ofercie usług dietetycznych. Prawidłowa dieta jest bowiem nieodzownym elementem wspomagającym każdy rodzaj aktywności fizycznej. Począwszy od prostych programów treningowych a skończywszy na wspomaganiu sportowców wyczynowych. 

To, że klienci klubów fitness powinni mieć bezpośredni dostęp do usług dietetycznych nikt z właścicieli, menedżerów czy pracowników nie ma wątpliwości. Tutaj bez wątpienia wśród wszystkich panuje zgodność. Pewne rozbieżności zaczynają się pojawiać dopiero w tym, jak takie usługi powinny wyglądać. Niektórzy sadzą, że sposób prowadzenia porad dietetycznych powinien mieć swoją odpowiednią jakość, odbywać się w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu, w stosownej atmosferze i przez odpowiednio wykształconych i przygotowanych do tego ludzi. Inni traktują to jako element mniej istotnego dodatku do treningu. Klient może podczas ćwiczeń posłuchać rad trenera, który na ewentualne życzenie może rozpisać dietę. 

Sposób podejścia do tematu usług dietetycznych w klubie fitness ma swoje dalsze przełożenie na wyniki. Kluby, które traktują dietetykę marginalnie, na ogół nie doświadczają żadnych wymiernych korzyści z prowadzenia tego typu usług. A jeżeli nie ma korzyści, to spychają to jeszcze bardziej na bok. I tak koło się zamyka. Takie podejście doskonale wykorzystuje konkurencja, która poradnictwo dietetyczne traktowane przez innych po macoszemu, potrafi zamienić w dodatkowy, świetnie prosperujący biznes, wnoszący średnio do budżetu klubu dodatkowe kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Kiedy jeden klub solidnie zarabia na dietetyce, drugi nie widzi w tym żadnych perspektyw. Te dwie strony różni nic innego jak sposób odczytywania potrzeb klientów. 

Wielu właścicieli czy menedżerów klubów fitness nie uruchamia dodatkowych usług dietetycznych, gdyż nie posiada w tym zakresie doświadczenia jak również odpowiedniego personelu. Często więc dają wolną rękę obecnym w klubie trenerom którzy mogą sobie działać tutaj po swojemu i wedle swojego uznania. To powoduje, że usługa dietetyczna nie jest w stanie uzyskać stosownej rangi czy powagi i tym samym przynieść  wymiernych efektów finansowych dla klubu. 

Tymczasem brak profesjonalnie przygotowanych usług dietetycznych w klubie fitness to wielki błąd i marnotrawienie szans na dodatkowy zysk. Każdy obiekt posiada praktycznie już gotową bazę klientów, którym można dodatkowo zaoferować również usługi dietetyczne. Nie wymagane jest więc tworzenie zbyt dużych akcji marketingowych, by poradnia dietetyczna zaczęła efektywnie prosperować. Uruchomienie takiej działalności na swoim terenie na ogół nie jest kosztowne, gdyż w wielu obiektach są już gotowe pomieszczenia, które można z łatwością zaadaptować na poradnię dietetyczną. Jeżeli właścicielem poradni będzie jednocześnie właściciel klubu, nie ponosi on praktycznie żadnych dodatkowych kosztów związanych z najmem lokalu. 

Dodatkowo wiele klubów fitness posiada w swojej ofercie handlowej odżywki i suplementy, których sprzedaż zwiększa się kilkakrotnie w otoczeniu profesjonalnej obsługi dietetycznej. Mogą więc liczyć nie tylko na sprzedaż gotowych szejków po treningu ale także szerokiej listy innych suplementów które posiadają na miejscu. To może stanowić następny, dodatkowy dochód kilku tysięcy złotych miesięcznie. W ramach ogólnej oferty klubów fitness, usługi dietetyczne mogą być odgórnie wliczone w niektóre typy karnetów jak również stanowić fundament pod tworzenie kompleksowych programów treningowo-dietetycznych dla określonych grup osób. Dobrze przygotowana poradnia dietetyczna może więc nie tylko stanowić niezależny dochód ale także wzmacniać przychód z innych towarów i usług.

Kategoria: Wydarzenia
Twój komentarz

Copyrights ©2021: DietetykPraca.pl