Dietetyk Praca

Blog

Oprogramowanie dla dietetyków
22 sierpnia, 2017

Oprogramowanie dla dietetyków

Ciężko obecnie wyobrazić sobie dietetyka pracującego bez programu żywieniowego. Dobry program może znacznie usprawnić wykonywanie koniecznych obliczeń, ułatwić tworzenie posiłków i w efekcie znacznie przyspieszyć pracę nad układanym jadłospisem. Na rynku działa obecnie kilka popularnych programów żywieniowych. Na co warto zwrócić uwagę przed wyborem któregoś z nich?

Typ licencji

    Dietetyk ma do wyboru dwie możliwości zakupu oprogramowania żywieniowego: tzw. licencję wieczystą oraz licencje okresowe, przyznawane przykładowo na 3, 6 lub 12 miesięcy. Licencja wieczysta wiąże się z jednorazową opłatą aktywacyjną, natomiast licencje okresowe muszą być każdorazowo odnawiane w ustalonym terminie. Zakup najbardziej odpowiedniego dla nas typu licencji już na początku trwania działalności jest bardzo ważny, ponieważ firmy nie oferują zwykle możliwości zmiany licencji okresowej na licencję wieczystą.

Tryb pracy 

Programy żywieniowe mogą działać w wersji offline lub online. W drugim przypadku należy liczyć się z koniecznością posiadania w trakcie pracy stałego dostępu do Internetu. Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że logowanie do programu może odbywać się na wielu komputerach, bez konieczności przenoszenia bazy danych. Praca w trybie offline będzie natomiast wygodniejsza dla osób, które nie chcą być w trakcie pracy uzależnione od dostępu do sieci.

Cena

    Ceny najpopularniejszych programów żywieniowych są bardzo zróżnicowane i zależą od typu licencji, długości trwania umowy oraz wybranego pakietu. Decydując się na zakup licencji wieczystej należy być przygotowanym na wyższy koszt usługi, który jednak zwróci się po dłuższym użytkowaniu programu. W przypadku licencji okresowych, miesięczny koszt użytkowania programu będzie malał wraz z wydłużeniem trwania umowy.  

Dodatkowe profity

    Twórcy programów żywieniowych oferują użytkownikom wiele dodatkowych udogodnień, m.in. prowadzenie kalendarza wizyt, stworzenie na platformie profilu własnego gabinetu czy darmowe szkolenia. Przed zakupem programu warto sprawdzić, które profity wydają się dla nas najważniejsze i z których w przyszłości faktycznie będziemy chcieli skorzystać.

Kategoria: Wydarzenia
Twój komentarz

Copyrights ©2023: DietetykPraca.pl