Dietetyk Praca

Blog

Dietetyk na urlopie
12 lipca, 2017

Dietetyk na urlopie

Nawet osoby lubiące na co dzień swoją pracę, zwykle z utęsknieniem czekają na możliwość udania się na wakacyjny wypoczynek. O jakich sprawach nie powinien zapomnieć dietetyk przed wyjazdem na urlop?

Kalendarz wizyt

Pacjenci często przychodzą do dietetyka na wizyty kontrolne raz w miesiącu. Jeśli urlop jest stosunkowo krótki i planowany z wyprzedzeniem, nietrudno jest umówić się z pacjentem na wizytę kilka dni po powrocie z wakacji lub na tydzień poprzedzający wyjazd. Gdy jednak planujemy dłuższy wypoczynek, warto jest już wcześniej zapowiedzieć nieobecność w danym zakresie dat i w miarę możliwości ustalić z pacjentem strategię działania w tym czasie. Jest to ważny element działalności, ponieważ podejmując się współpracy z danym pacjentem, dietetyk przyjmuje na siebie odpowiedzialność za podstępy w jego leczeniu. Pozostawienie pacjenta „samego sobie”, zwłaszcza w początkowym okresie, może skutkować powrotem do starych nawyków żywieniowych i brakiem chęci kontynuowania leczenia.

Autoresponder

Obecnie na większości typów kont pocztowych istnieje możliwość ustawienia automatycznego wysyłania wiadomości o ustalonej przez użytkownika treści w odpowiedzi na wiadomość przychodzącą. Włączenie autorespondera informującego o trwającym aktualnie urlopie zwiększa szansę na utrzymanie zainteresowania klienta naszym gabinetem.

Zaległe jadłospisy

Dobry dietetyk powinien zadbać o to, aby żaden z jego klientów nie musiał czekać na jadłospis dłużej, niż zostało to ustalone na początku. Dlatego też przed urlopem należy nie tylko wywiązać się ze wszystkich aktualnych zobowiązań, ale również sprawdzić w kalendarzu, czy w czasie urlopu lub zaraz po nim nie przypada termin wysłania pacjentom ułożonych jadłospisów. Zostawienie zbyt dużej ilości spraw do załatwienia „na później” może skończyć się nie wywiązaniem się w terminie z części z nich, a także niepotrzebnym pourlopowym stresem i pospiechem.

Czy w takim razie zawsze trzeba wszystko planować?

Załatwienie pewnych spraw przed wyjazdem ma na celu zapewnienie spokojnego urlopu i uniknięcie niepotrzebnych nerwów związanych z powrotem do pracy. Nie oznacza to oczywiście, że prowadząc własny gabinet, dietetyk nie ma prawa do długiego wypoczynku, ani też do spontanicznych, nieplanowanych z wyprzedzeniem wyjazdów. Każda osoba decydująca się na samozatrudnienie musi jednak zdawać sobie sprawę z tego, że częste odwoływanie zaplanowanych wcześniej wizyt i nie wywiązywanie się z ustalonych obowiązków może zostać odebrane przez pacjentów jako brak zaangażowania w wykonywaną pracę. Profesjonalnym podejściem do pacjenta dietetyk pracuje na swoją renomę, a ta jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu w zawodzie.

 

Kategoria: Wydarzenia
Twój komentarz

Copyrights ©2021: DietetykPraca.pl