Dietetyk Praca

Blog

Jak wybrać najlepszą uczelnie na studiowanie dietetyki?
21 czerwca, 2017

Jak wybrać najlepszą uczelnie na studiowanie dietetyki?

Dietetykę można obecnie studiować na wielu uczelniach w całej Polsce. Jednym z głównych kryteriów, którymi kierują się przyszli studenci tego kierunku, jest oczywiście bliskość uczelni od miejsca zamieszkania. Jednak wybierając miejsce, w którym mamy spędzić następne kilka lat i odpowiednio przygotować się do wykonywania zawodu dietetyka, warto również zwrócić uwagę na kilka innych kwestii.

Wybierając szkołę wyższą, warto sprawdzić, które miejsce zajmuje ona w rankingu uczelni akademickich. Oczywiście wysoka pozycja szkoły nie gwarantuje wysokiej jakości nauczania na konkretnym kierunku studiów, jednak może stanowić punkt odniesienia dla porównania kilku uczelni.

Zajęcia praktyczne z pacjentami

    Jeśli szkoła wyższa jest uczelnią medyczną, zajęcia często prowadzone są na oddziałach szpitalnych. W innych przypadkach odbywanie ćwiczeń w szpitalu może być utrudnione. Doświadczenie zebrane na studiach w kontakcie z „prawdziwymi” pacjentami przyda się w przyszłej pracy zawodowej, dlatego przed wyborem szkoły wyższej warto sprawdzić na stronie internetowej uczelni plan zajęć dla kierunku.

Program do układania diet

    Umiejętność układania diet w różnych jednostkach chorobowych jest w pracy dietetyka niezbędna. W celu ułatwienia i przyspieszenia pracy, wykorzystywane są do tego odpowiednie programy komputerowe. Warto więc sprawdzić, czy przyszła uczelnia dysponuje programem do układania diet. Aby zdobyć odpowiednie doświadczenie, konieczne jest ułożenie naprawdę wielu jadłospisów, podczas gdy jeszcze do niedawna istniały uczelnie, na których w trakcie trwania studiów studenci układali diety wyłącznie ręcznie. Informację na temat programów komputerowych można uzyskać od studentów i prowadzących zajęcia podczas dni otwartych wybranej uczelni. 

Opinia innych

    W Internecie można znaleźć rankingi uczelni wyższych stworzone specjalnie dla kierunku dietetyka. Trzeba jednak pamiętać, że różne osoby mogą inaczej oceniać studia na tej samej uczelni. Jeden student będzie zadowolony z dużej ilości zajęć i wymagających nauczycieli, natomiast inny - wręcz przeciwnie. Jeśli mamy znajomego studiującego dietetykę, możemy zapytać go o interesujące nas kwestie. 

 
Sprawdź ranking uczelni: CO MÓWIĄ INNI?
Kategoria: Wydarzenia
Twój komentarz

Copyrights ©2024: DietetykPraca.pl