Dietetyk Praca

Własny gabinet dietetyczny

 
Dwa modele startu

Prywatny gabinet dietetyczny można uruchomić na dwa sposoby: jako własny gabinet niezależny, oraz jako gabinet zrzeszony w sieci, która posiada już ugruntowaną markę.

W pierwszym przypadku musimy samodzielnie zapracować na uznanie rynku, zdobyć doświadczenie praktyczne, nauczyć się marketingu, reklamy i wykonać bardzo dużą pracę na rzecz promocji naszej poradni.

W przypadku prowadzenia samodzielnej poradni trzeba poświęcać bardzo dużo czasu na działania niezwiązane z samą dietetyką, względnie wspomagać się osobami z zewnątrz, które pomogą nam zaistnieć na rynku. To wszystko może jednak generować bardzo duże koszty i zanim nasza poradnia odniesie sukces, może się okazać, że będzie trzeba ją zamknąć. Mimo, że z poziomu internetu reklamuje się bardzo wiele gabinetów dietetycznych, to jednak należy mieć na uwadze, że ponad 80% z tych poradni nie ma większego znaczenia rynkowego.

Aby prowadzony samodzielnie gabinet dietetyczny odniósł rzeczywiście sukces musimy przygotować się na dość trudną walkę, wykazać dużą determinację, cierpliwość, zmysł biznesowy i zaangażować dużo czasu i środków finansowych. Jeżeli się uda, z pewnością możemy być z siebie dumni.

Copyrights ©2024: DietetykPraca.pl