Dietetyk Praca

Zawód dietetyk

 
Czym zajmuje się dietetyk?

Eksperci w tej dziedzinie mają za zadanie nie tylko uświadamiać nam jak prawidłowo się odżywiać, jaką wybierać żywność czy jak przygotowywać potrawy. Dietetycy pomagają przede wszystkim rozwiązywać różnego rodzaju problemy ze zdrowiem, począwszy od tego jak radzić sobie z nadwagą, a skończywszy na żywieniowym leczeniu wielu poważnych chorób. Obecnie praktycznie każda jednostka chorobowa wymaga stosowania określonych zaleceń dietetycznych.

 

Nic więc dziwnego, że w dobie intensyfikacji wielu zagrożeń zdrowotnych zawód dietetyka rysuje się niezwykle przyszłościowo. Wiedza w dziedzinie dietetyki rozwija się niezwykle dynamicznie i kierunkuje się także na płaszczyzny nie tylko związane ze zdrowiem, profilaktyką i leczeniem chorób.

 

Coraz większe uznanie zdobywa również dietetyka sportowa. Z roku na rok poszerza się grono specjalistów w tej dziedzinie, a uczelnie tworzą już specjalne kierunki kształcenia, by sprostać coraz większemu zainteresowaniu tą dziedziną. Rosnące zapotrzebowanie rynku na ten rodzaj usług (sportowcy, kluby fitness, siłownie) powoduje, że z roku na rok przybywa dietetyków sportowych, czego doskonałym przykładem jest rozwijająca się dynamicznie sieć placówek poradnictwa dietetycznego w sporcie FitDietetyk.pl  

Copyrights ©2024: DietetykPraca.pl