Dietetyk Praca

Zawód dietetyk

 
Czy wiek jest barierą?

Kończąc szkołę średnią, tylko niewiele osób jest pewna trafności wyboru swojego kierunku studiów i tego, że będzie on doskonałym przygotowaniem do ich przyszłego zawodu.

 

Jest oczywiste, że młody wyczynowy sportowiec może być pewny wyboru AWF-u czy utalentowany muzyk Akademii Muzycznej. Ale czy kilkunastoletnia osoba, może mieć pewność, że dietetyka jest tym co pragnie robić w życiu i że jest to zawód do którego ma rzeczywiście predyspozycje? Nic więc dziwnego, że wybór studiów dietetyki w młodym wieku może być obarczony pewnym ryzykiem.

 

Tego typu wątpliwości będą zdecydowanie mniejsze w przypadku osób, które decydują się na podjęcie tego kierunku kształcenia w późniejszym wieku. Stabilizacja rodzinna, pewność swoich predyspozycji osobowościowych, większa odpowiedzialność, doświadczenie życiowe, bardziej ugruntowane zainteresowania powodują, że podjęcie kształcenia w kierunku dietetyki częściej kończy się sukcesem zawodowym.

 

Większość pacjentów korzystających z usług dietetyka to osoby w wieku średnim, które powoli zaczynają się borykać z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi lub wagowymi, a także zwracają większą uwagę na zdrowy sposób odżywiania. Dlatego chętniej korzystają z usług dietetyka w podobnym wieku, gdyż w ich oczach wzbudza on większe zaufanie. Dlatego można powiedzieć, że kształcenie w kierunku dietetyki nie ma żadnej bariery wiekowej, a wręcz przeciwnie – wraz z upływem wieku mamy rosnącą szansę na sukces.

Copyrights ©2024: DietetykPraca.pl