Dietetyk Praca

Praca w zawodzie dietetyka

 
Zarobki we własnym gabinecie

Osoby otwierające własny gabinet dietetyczny mogą z pewnością liczyć na większe zarobki, niż podczas pracy na etacie.O sukcesie finansowym własnej poradni będzie jednak decydować nasze osobiste zaangażowanie w prowadzenie biznesu, predyspozycje osobowościowe, kreatywność w działaniach marketingowych, itp. Duże znaczenie będzie miał rynek poradni konkurencyjnych, nasze przygotowanie praktyczne do zawodu, jakość oferowanych usług.

 

Musimy się także liczyć z różnego rodzaju kosztami, jak świadczenia do zakładu ubezpieczeń, urządzenie i wynajęcie gabinetu, zakup sprzętu, reklama, itd. Same koszty bieżące mogą sie wahać na poziomie kilku tysięcy złotych miesięcznie, więc aby biznes mógł się powieść, należy przyjmować przynajmniej kilkadziesiąt osób miesięcznie, a to nie zawsze bywa proste, szczególnie, gdy osoba prowadząca nie ma jeszcze doświadczenia zawodowego i biznesowego.

 

Dlatego liczba niepowodzeń uruchamiania samodzielnych gabinetów prywatnych jest dość spora. Zarobki dietetyka otwierającego samodzielny gabinet prywatny mogą przez jakiś czas nie przynosić dochodu. W późniejszym etapie, jeżeli poradnia uzyska akceptację rynku zarobki wahają się najczęściej w przedziale od 2000-5000 zł netto miesięcznie.

Copyrights ©2024: DietetykPraca.pl