Poniżej znajduje się lista uczelni wyższych oferujących studia I oraz II stoponia z zakresu dietetyki.

-
UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI W KRAKOWIE
Ocena
Liczba opinii 4
-
- Oferuje studia wyższe I i II stopnia na kierunku Dietetyka na Wydziale Lekarskim.
- Informacja pod adresem:
-
Dziekanat Wydziału Lekarskiego UJ CM
Św.Anny 12
31-008 Kraków
- Telefon:
-
(12) 422-54-44
- Kontakt mailowy:
- dziekwl@cm-uj.krakow.pl
- Informacje na stronie www:
- Link
- Opinie
-
Patrycja absolwent(19 października 2018)Ocenaozii student(17 maja 2017)Ocena
Zgodzę się z koleżanką powyżej. Jeśli chcecie zdobyć rzetelną wiedzę z zakresu DIETETYKI, a nie MEDYCYNY to wybierzcie inną uczelnię. Tutaj niestety mamy zajęcia głównie z lekarzami, którzy nie posiadają wiedzy dietetycznej. Organizacja studiów beznadziejna, wieczne problemy w harmonogramie, czy też z salami. Na jednych z zajęć z chorób układu oddechowego koleżanka zadając pytanie prowadzącej dlaczego przy mukowiscydozie należy zwiększyć podaż kaloryczną, Pani odpowiedziała, że ona nie jest dietetykiem, tylko lekarzem i podaje nam bibliografię, więc żebyśmy sobie sami sprawdzili.......
Tyle w temacieEmilia absolwent(11 stycznia 2017)Ocena- Jeśli jesteście ciekawi wiedzy typowo medycznej i chcecie przeżyć przygodę - to tak, polecam.
- Jeśli po ukończeniu studiów chcecie wiedzieć, z jakich źródeł naukowych korzystać w pozyskiwaniu aktualnej wiedzy i jak odczytywać i prowadzić badania naukowe - tak, polecam.
Wg. mnie jest to bardzo ważny aspekt, a przygotowanie w tej kwestii jest na prawdę dobre (chocaż docenia się to dopiero po studiach ;)).
- Jeśli myślicie, że ktoś poda Wam tam na tacy, jak pisać diety - poszukajcie innej uczelni. Pisanie jadłospisów, nauka typowo o żywieniu - trochę słabo (a przynajmniej tak było 2 lata temu).
Dzisiaj jak myślę o tych 5ciu latach spędzonych na Dietetyce na CMUJu , to widzę wielką przygodę :-) A po studiach prowadzę własny dobrze prosperujący gabinet.Anna absolwent(04 września 2016)OcenaZdecydowanie odradzam. Postaram się przybliżyć problem na podstawie przykładów: prowadzący to głównie lekarze, wiecznie zaskoczeni naszą obecnością na wydziale lekarskim. Wiele zajęć spędzamy tłumacząc, że jesteśmy z CMUJa, a nie jakiejś tam zawodówki, która się przybłąkała i że z dietetyki można mieć tytuł magistra (oni o tym nie wiedzą!). Momenty, w których przeprowadzamy wywiady żywieniowe z pacjentami w szpitalu i proponujemy im jakieś konkretne zamienniki aktualnie spożywanego jedzenia, a prowadzący ma minę, z której jasno wynika, że nie ma pojęcia, o czym mówimy, są na porządku dziennym. Zdarzało się, że prowadzący wprost nam mówili, że nie widzą powiązań dietetyki ze swoją specjalizacją (np. na dermatologii czy neurologii) i nie wiedzą, o czym mają z nami rozmawiać. Ilość praktyk jest kosmiczna i absolutnie nie uczymy się na nich niczego poza roznoszeniem posiłków - bo przecież tym zajmuje się w Polsce dietetyk szpitalny. Anatomię i fizjologię mieliśmy przeprowadzone na poziomie studiów z pielęgniarstwa, biochemię identycznie jak lekarski i stomatologia. Więc jakąś tam wiedzę po skończeniu studiów się posiada. Aczkolwiek całokształt, pomiatanie studentami - zdecydowanie oceniam słabo.
-
MAŁOPOLSKA WYŻSZA SZKOŁA IM. JÓZEFA DIETLA W KRAKOWIE
Ocena
Liczba opinii 1
-
- Oferuje studia wyższe I stopnia na kierunku Dietetyka na Wydziale Nauk o Zdrowiu.
- Informacja pod adresem:
-
Rynek Główny 34
31-010 Kraków
- Telefon:
-
(12) 426 20 65
- Kontakt mailowy:
- rekrutacja@dietl.edu.pl
- Informacje na stronie www:
- Link
- Opinie
-
Martyna student(19 lipca 2016)Ocena
Kończę pierwszy rok, więc nie potrafię wydać jeszcze jednoznacznej opinii. Na razie uważam, ze wykładowcy rzetelnie podchodzą do swojej pracy. Jak zawsze są mniej lub bardziej zaangażowani, ale to chyba tak jest na każdej uczelni. Na dużą pochwałę na pewno zasługują Panie z dziekanatu za podejście i uprzejmość do studentów. Nawet jeżeli jest spora kolejka zawsze starają się jak najszybciej rozładować problem.
-
UNIWERSYTET ROLNICZY IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W KRAKOWIE
Ocena
Liczba opinii 3
-
- Oferuje studia wyższe I stopnia na kierunku Dietetyka na Wydziale Technologii Żywności i Żywienie Człowieka.
- Informacja pod adresem:
-
Al. Mickiewicza 21
31-120 Kraków
- Telefon:
-
(12) 662 47 97
- Kontakt mailowy:
- rekrutacja.wtz@ur.krakow.pl
- Informacje na stronie www:
- Link
- Opinie
-
Karol absolwent(19 października 2018)Ocena
Na Uniwersytecie Rolniczym wiedza z zakresu Technologi Żywności przekazywana jezt żetelnie, natomiast z wiedzy o człowieku i dietetyki trochę żart. Anatomia i przerysowywanie na kartke obrazków mimo że w sali był manekin. Jest wielu wykładowców z olbrzymią wjedzą którzy nie mają czasu by prowadzić zajęcia. Wykład pod tytułem: "nie zadawajcie mi pytań ja tu tylko czytam i nie znam się na tym". Zero praktycznych umiejętności. Z mojego roku może 3 osoby próbują pracy Dietetyka reszta zrezygnowała.
Weronika absolwent(02 sierpnia 2016)OcenaNa Uniwersytecie Rolniczym na kierunku dietetyka można zdobyć zarówno wiedzę o człowieku (anatomia, fizjologia) , dietetyce, ale również o żywności (technologia produkcji, surowce, przetwarzanie). Myślę, że wiedza o żywności dietetykowi również jest bardzo potrzebna. Choć niestety muszę stwierdzić, że studia to podstawa (na Uniwersytecie Rolniczym wg mnie dość dobra) do dalszego rozwoju!
EWE absolwent(02 sierpnia 2016)OcenaBARDZO MAŁO PRAKTYCZNEJ WIEDZY, KTÓRA MOGŁABY POMÓC PÓŹNIEJ W PRACY W GABINECIE.
-
KRAKOWSKA AKADEMIA IM. ANDRZEJA FRYCZA MODRZEWSKIEGO
Ocena -
Liczba opinii -
-
- Stacjonarne / niestacjonarne
- Informacja pod adresem:
-
Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1
30-705 Kraków
- Telefon:
-
12 252 44 00
12 252 44 04
- Kontakt mailowy:
- rekrutacja@afm.edu.pl
W zasadzie dałabym 4+ z perspektywy czasu, za czasów studenckich wszyscy narzekaliśmy, że materiał się powtarza, że mamy mało dietetyki, a za dużo klinicznych przedmiotów, teraz widzę - prowadząc własny gabinet w przychodni zdrowia, współpracując z diabetologiem i pediatrą, że te studia naprawdę dużo mnie nauczyły i jest sens w powtarzaniu materiału o tyle, że on zostaje w głowie nawet kilka lat po studiach, oczywiście wiedzę trzeba aktualizować samodzielnie, na szczęście, tak jak napisała Emilia, Uczelnia nauczyła nas szukać dobrych źródeł naukowych i z nich korzystać.
Minus za to, że słabo przygotowuje do praktycznej strony zawodu - nam brakowało pracy na najpopularniejszych programach, typowego układania jadłospisów itp. takich zajęć było mało, ale można tego nauczyć się samemu bez większych problemów.
Z dyskryminacją ze strony studentów medycyny czy nauczycieli akademickich spotkałam się kilka razy, zdecydowanie częściej byliśmy traktowani na równi, bardzo wielu profesorów o to dbało.